"Resocjalizacja Polska", czasopismo posiadające 70 pkt na liście MNiSW, zaprasza do publikowania na swoich łamach przedstawicieli nauk społecznych w innych dyscyplinach niż pedagogika, których zainteresowania naukowo-badawcze związane są z szerzej bądź węziej interpretowaną przestrzenią resocjalizacyjną.

Zgodnie z interpretacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konstytucja dla Nauki nie ogranicza możliwości prowadzenia badań w różnych dyscyplinach. Pozostawia zatem naukowcom pełną swobodę wyboru czasopism naukowych, w których będą publikowali wyniki swoich badań. Swobody tej nie ogranicza przypisanie dyscyplin do czasopism naukowych. Dopuszczone jest publikowanie w czasopismach spoza dyscypliny, którą się reprezentuje, przy czym musi być spełniony warunek związku merytorycznego treści publikacji z dyscypliną. 

Resocjalizacja Polska jest  półrocznikiem naukowym publikującym artykuły z zakresu problematyki resocjalizacji instytucjonalnej i pozainstytucjonalnej. Na łamach czasopisma prezentowane są wyniki badań naukowych obejmujących szerokie spektrum zjawisk związanych z rozmaitymi aspektami profilaktyki społecznej i resocjalizacji w sposób integrujący różne dyscypliny naukowe. Gromadzi artykuły naukowe - studia teoretyczne, prace badawcze, prace przeglądowe, recenzje, sprawozdania z konferencji i spotkań naukowych, a także informacje kronikarskie dotyczące wydarzeń o charakterze naukowym (np. awanse naukowe).

Szczegółowe wytyczne dla autorów: http://www.resocjalizacjapolska.pl/index.php/rp/about/submissions