Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie poszukuje osoby na stanowisko kierownik biblioteki

Zakres obowiązków:

- kierowanie działalnością biblioteki akademickiej,
- nadzór nad gromadzeniem zbiorów, prenumeratą prasy oraz dostępem do naukowych baz danych,
- pozyskiwanie środków finansowych na działalność biblioteki w tym środków zewnętrznych z funduszy krajowych i międzynarodowych,
- obsługa użytkowników biblioteki w zakresie udostępniania zbiorów oraz prowadzenie szkoleń bibliotecznych w języku polskim i angielskim,
- sporządzanie raportów i sprawozdań na potrzeby działania uczelni,
- współpraca z pracownikami administracyjnymi i naukowo-dydaktycznymi Akademii.

Wymagania niezbędne:

- wykształcenie wyższe z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej lub kierunków pokrewnych,
- minimum 5-letnie doświadczenie pracy w bibliotece akademickiej,
- znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2 (warunek konieczny ze względu na współpracę z wykładowcami i studentami anglojęzycznymi),
- orientacja w zasadach funkcjonowania prenumerat elektronicznych czasopism naukowych oraz w cyfrowym dostępie do książek,
- znajomość naukowych baz danych oraz umiejętność wyszukiwania informacji,
- znajomość zasad bibliometrii,
- znajomość problematyki zarządzania nowoczesną biblioteką,
- wysoka kultura osobista,
- zdolności organizacyjne oraz umiejętność pracy pod presją czasu,
- gotowość do pracy w jeden weekend w miesiącu,
- dobra znajomość narzędzi informatycznych wspomagających pracę bibliotek.

Mile widziane:

- doświadczenie w zakresie zarządzania i kierowania zespołem,
- doświadczenie we wdrażaniu systemów bibliotecznych.

Oferujemy:

- stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę poprzedzone 3-miesięcznym okresem próbnym,
- atrakcyjne wynagrodzenie,
- pracę w nowoczesnym kampusie edukacyjnym na Woli,
- możliwość udziału w ciekawych inicjatywach i szkoleniach,
- dofinansowanie do pakietu medycznego,
- pracę w przyjaznym środowisku.

Dokumenty aplikacyjne (CV oraz krótki list motywacyjny) prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres: wsparciebr@vizja.pl w terminie do 10.11.2024 r. Ewentualne pytania do oferty prosimy kierować wyłącznie na podany wyżej adres mailowy. Prosimy o dołączenie klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie w celu rekrutacji na stanowisko kierownik biblioteki”.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.